Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Půjčovna

Bubahof » Půjčovna

Půjčovna

Místní půjčovna a další re-use aktivity vychází z přání, aby v našem sousedství fungovala vzájemná výpomoc a solidarita s ohledem k životnímu prostředí. Není třeba spoléhat pouze na obchody, je tady prostor pro společnou kreativitu a lokální výměnu. Věříme, že je lepší si půjčit, než zbytečně nakupovat. A než vyhazovat je lepší obdarovat.

Sdílení a výměna

Celoročně je k dispozici knihovna určená pro výměnu knih. Vyměňovat lze i pokojovky a semínka. Během otevírací doby nebo programu se můžete zastavit, vybrat si věci, které využijete nebo nechat pro sousedy něco nového. Pravidelně se u nás konají i swapy s různým zaměřením.

Sdílet se dají i nápady, dovednosti nebo kontakty. Zprostředkujeme výměnu služeb, vzájemné pomoci nebo nápadů, které nechcete realizovat sami. Vytváříme seznam kontaktů a rádi vás propojíme s dalšími místními spolky a sousedy.

Místní půjčovna

Zapůjčujeme hry do parku, deskovky, piknikové stoly, houpací síť, desky a dřevěné malířské kozy, štendry, síto a plachtu pro přehazování kompostu, česáček na ovoce, komunitní dvoukolák, pracovní rukavice, party stan, kabely, drobné nářadí, reprobedny, dózu na limonádu s kohoutem, termosky, sklenice, půllitry, příbory a další vybavení pro akce v sousedství.

Seznam dostupného vybavení stále roste. Vítáme smysluplné předměty, které vy už nevyužijete, ale někomu jinému by mohly posloužit.

Pro organizátory komunitních a vzdělávacích akcí je veškeré vybavení k zapůjčení bezplatně. Podporujeme aktivní obyvatele, spolky a instituce. Vážíme se práce dobrovolníků a lidí, kteří se starají o místo, kde společně žijeme.

Dílny a akce

Pořádáme přednášky, diskuze i praktické dílny k předcházení vzniku odpadu, recyklaci a up-cyklaci.

 

Zaujal vás náš záměr? Chtěli byste si zapůjčit vybavení? Něco poslat dál? Máte nápad na dílnu či jinou aktivitu? Ozvěte se nám! Kontaktujte Ivu Linhartovou na iva@bubahof.com,  nebo na tel. +420 737 703 306 pro více informací.

 

Projekt Místní půjčovny je realizován díky finanční podpoře úřadu MČ Praha 10. Děkujeme taktéž všem dárcům, spolupracovníkům a podporovatelům.

Pletařský klub

Prostor Olga
21. března 2024
Hřbitov bez hrobů; pietní biocentrum?

Prostor Olga
12. ledna - 17. února 2024
Pletařský klub

Prostor Olga
15. února 2024
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.