Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prostor Olga

Bubahof » Prostor Olga

Prostor Olga

Olga je komunitní prostor s galerií a předzahrádkou. Přiléhá k parku Františka Suchého v pražských Strašnicích a najdete ji na adrese Nad Primaskou 821/1. Od roku 2021 je Olga otevřená veřejnosti. Kromě pravidelných výstav nabízí inspirativní a organicky živé zázemí pro setkávání, tvůrčí a vzdělávací aktivity, besedy i cirkulární ekonomiku.

V roce 2024 otevřela prostor výstava Hřbitov bez hrobů; pietní biocentrum?. Do 17. února nabídla audiovizuální konfrontaci obrazů vize „hřbitova budoucnosti’’ – bio diverzní komponované krajiny, místa, kde to žije. Aktuálně připravujeme první výstavu z cyklu DĚDICTVÍ KOLEKTIVŮ: ADAPTACE A PROMĚNA, který volně navazuje na cykly předcházejících let (2023 – RODIČOVSKÁ, 2022 – DCERY SYNOVÉ MATKY OTCOVÉ, ) a rozšiřuje je o další dimenzi sociálních vazeb, vztahů a forem, kde spolupráce a kolektiv jsou nahlíženy jako nezbytné aspekty udržitelnosti a přežití.

Otevřeno ve všedních dnech středy a čtvrtky 14-18 hodin. A během událostí.

Kontakt: bubahof@bubahof.com, +420 777 557 828

Prostor jsme pojmenovali po manželce Františka Suchého st., někdejšího ředitele strašnického krematoria, známého svým odbojem proti nacistické a později komunistické totalitě. Paní Olga, stejně jako manžel a syn František Suchý ml., byla v minulosti pronásledována a vězněna. A právě s odkazem k ní chceme místem připomínat význam péče a zázemí, v něčem podobně důležité jako velké činy hrdinů.

Od roku 2019 pečujeme také o přilehlý Park Františka Suchého a společně se sousedy, místními spolky a podporou MČ Praha 10 vytváříme nové lokální tradice, aby byl park bezpečným místem pro setkávání místní komunity. Olga se přirozeně stala zázemím pro aktivity v parku.

Děkujeme všem za podporu hlavně pak sousedům, dobrovolníkům, podnikatelům, místním spolkům a úřadu MČ Praha 10. Projekt galerie je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Pletařský klub

Prostor Olga
21. března 2024
Hřbitov bez hrobů; pietní biocentrum?

Prostor Olga
12. ledna - 17. února 2024
Pletařský klub

Prostor Olga
15. února 2024
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.